Десять спектаклів побачили кияни на П’ятому міжнародному фестивалі «Мандровані зорі»
Нещодавно у Київському державному академічному театрі для дітей та юнацтва відбулося закриття V Міжнародного фестивалю»Мандрівні зорі», присвяченого творчості класика європейської літератури Шолом-Алейхема. Запрошення розповсюджувалися Київським центром «Кінор» у його районних організаціях, школах-інтернатах, дитячих садках. Вхід був вільний.
- Європейське мистецтво – складова частина української культури, - сказав заступник міністра культури і мистецтв України Володимир Романчишин. Прийшов привітати учасників фесту начальник Київського міського управління культури Олександр Бистушкін.
Професійні й самодіяльні театральні колективи з Черкас, Чернігова, Львова, Білгород-Дністровського, Ніжина, Києва та Москви привезли різнотеатровий репертуар. Загалом вистави (а їх було десять) відвідали понад три тисячі киян, особливий успіх мали «Поминальна молитва» Черкаського обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, «маленький погром у стаціонарному буфеті» Чернігівського відкритого європейського театру «Шпігл», «Містер Іцик» Ніжинського українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського, «Йом Кіпур» («судний день») за однойменним романом Володимира Короленка Білгород-Дністровського європейського театру-студії «Бейт-Лец».
Вистави росіян – «Майн гейм» («Мій дім») Московського обласного театру «Шолом» та «Голос» (за участю акторів московських театрів) вразили пластичністю і яскравими мізансценами, хоча деякі з них потребували від глядачів звання Біблії , літератури, історії європейства. «Мейн гейм» поставлено двома мовами – російською та їдеш, що також певною мірою утруднювало сприйняття. Тож, певне, треба подбати про синхронний переклад.
«Містер Іцик» - твір сучасного автора Олександра Петрова, в минулому військового льотчика, палкого театрала. Коли вийшов на пенсію, написав п’єсу про сучасних мешканців київського двору на Подолі, не виріс. Вона про тих, кому довелося пережити всі драматичні колізії еміграції. Проблемами еміграції, людських стосунків взагалі й молоді зокрема, проблеми вірності, чесності та порядності хвилюють усіх людей однаково, тому вистава викликала неабияку реакцію залу. Бо це про кожного з нас.
Фестиваль проводиться під патронатом Міністерства культури і мистецтв України з ініціативи Європейського фонду України та за підтримки Меморіального європейського розподільного комітету «Джойнт». Театри отримали звання лауреатів і почесні грамоти Міністерства культури і мистецтв України. А генеральний директор Європейського фонду України Аркадій Монастирський – почесну відзнаку «За досягнення у розвитку культури і мистецтв».
Ірина МЕДИНА
Джерело: «Хрещатик», 17 вересня, 2003.