Разработано с JooMix.

   Славетний на всю Україну, з майже чотирьохсотлітньою історією, Покровський ярмарок 12 жовтня 2019 року у Ніжині традиційно відкривали освяченням настоятель Храму Святої Покрови м.Ніжина митрофорний протоієрей Михаїл (Якубів) та представники Ніжинського театру.

   Мов білу лебедицю, на площу міста був винесений Образ Божої Матері Покрови, «щоб берегла від усілякого зла нас, нашу землю, наш Ніжин, нашу Україну». У вітальному слові отцем-настоятелем була прочитана святкова молитва та звернення до усієї громади і гостей міста.

   02 травня 2016р., з нагоди світлого та радісного для всіх християн свята – Великодня, у другий день свята, яке ще називають «гаївками», у приміщенні Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.Коцюбинського відбувся тематичний концерт.

   Повну залу глядачів зібрав спільний творчий проект за участі колективу театру, Парафії Святої Покрови міста Ніжина УПЦ КП та учнів школи мистецтв при Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької.

   На початку заходу з нагоди світлого свята Воскресіння Христового містян привітали Ніжинський міський голова Анатолій Лінник та настоятель Храму Святої Покрови, митрофорний протоієрей Михаїл Якубів, побажавши усім доброго здоров’я, святкового настрою і миру та спокою у державі.

   В рамках концерту талановиті вихованці школи мистецтв продемонстрували свої уміння та творчі досягнення, які втілились у оригінальних вокальних, хореографічних та інструментальних номерах на пасхальну тематику, подарувавши глядачам заряд позитивної енергії та відчуття справжнього свята.

Щедрий серцем і словом
До 75-ліття Леоніда Горлача

Про цього майстра поетичного слова можна говорити годинами, адже поезія Леоніда Горлача – уродженця Чернігівщини, тонкого лірика та правдивого історіографа сучасності, - це світла і життєствердна аура дивовижної сили, що відлунює співучими октавами української ментальності, кодом козацької історії, національної краси та тонкої лірики.

Леонід Горлач – автор понад 50 книг, шести романів у віршах, лауреат численних літературних премій, серед яких – як беззаперечне свідчення всенародної любові та визнання – літературна премія імені Т.Г.Шевченка, якої поет був удостоєний 2013-го року.

Більшу частину свого життя проживши і пропрацювавши у столиці, Леонід Горлач ніколи не полишав думками і благими справами свою маленьку батьківщину – Чернігівщину, усіляко популяризуючи її багату історичну та культурну спадщину, відшукуючи поетичні таланти серед земляків. Окрім того, Леонід Горлач ось уже протягом багатьох років – головний редактор часопису «Отчий поріг», засновником якого є товариство «Чернігівське земляцтво» в м.Києві. Тому навряд чи хтось був подивований, коли на свій ювілей, - поважне і плідне 75-ліття, - Леонід Горлач завітав саме до Ніжина, аби разом із земляками відсвяткувати цю визначну подію, згадати про минуле і поділитися планами на майбутнє.

«В Нежине, вынырнув из-под колес вагона, с таинственным и взбудораженным лицом выскакивает мальчишка. Под мышками у него два бочонка с солеными огурцами.

-Пятнадцать лимонов!- пищит мальчишка.

- Давай их сюда! – радостно кричат пассажиры, размахивая деньгами.

Пассажиры устремляются в погоню за нежинскими огурцами и покупают их без нарушения правил и с нарушением таковых…»

Михаил Булкагов

«Путевые заметки»(1923 Кому, як не ніжинцям, славити огірок, який із 17 століття оселився на нашій землі. Усі ретельно готувалися до свята: банками, діжками, піснями, танцями запасалися! Щоб на ярмарку веселитися, огірок прославляти, справжніх господарів та господинь вітати! )

 

   Уже другий рік поспіль фітнес-клуб «Позитив» дарує жителям міста Ніжина незабутні концерти. Тож і 16 березня в міському Будинку культури відбулося феєричне дійство «У світі спорту й танцю», яке нікого з глядачів не залишило байдужим. Невичерпна фантазія організаторів концерту – президента фітнес-клубу Арвахі Галини та директора Ігнатушко Олесі – зробила, здавалося б, неможливе: в одній програмі об’єднала прекрасне й корисне – казковий танець і величний спорт.