oben
links
Головна
rechts
Joomlafiles
Розділи сайту
Репертуар
НАШІ ФЕСТИВАЛІ:
Міжнародний фестиваль ім. М.Заньковецької
Театральний фестиваль малих форм "Майстерія"
Фестиваль аматорських театрів "Лискавиця"
Корисні посилання

інші посилання...

 
 

Всеукраїнський театральний фестиваль жіночої творчості

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

План проведення п'ятого «Всеукраїнського театрального фестивалю жіночої творчостіРегіон : Чернігівська область
Місто : Ніжин
Строки проведення : з 27 жовтня
Періодичність : щорічно
Жанр : театральна вистава

План проведення п'ятого «Всеукраїнського театрального фестивалю жіночої творчості


Про фестиваль : Ніжинська земля дуже багата на таланти. Однією із зірок, яка прославляла наш край, була перлина театральної сцени кінця 19-го – початку 20-го сторіччя, актриса зі світовим ім’ям, один із фундаторів Українського театрального мистецтва, перша Народна артистка України Марія Костянтинівна Заньковецька (Адасовська).

Народившись у с.Заньки, Ніжинського повіту все життя великої актриси було нерозривно пов’язано з Ніжином. Щоразу, після повернення до рідного міста, а саме у 1906, 1908, 1912, 1916 та 1920 роках, Марія Костянтинівна створювала театральні групи та гуртки з місцевих жителів, ставила вистави, які з великим успіхом проходили як у місті так і за його межами. Але заповітною мрією Великої Актриси було бажання, щоб у Ніжині був свій постійний професійний театр.

 

У 2004 році, готуючись до святкування 150-річчя від дня народження Марії Костянтинівни Заньковецької у дирекції та художнього керівництва Ніжинського українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського виникла думка про започаткування та щорічне проведення , на базі театру, Всеукраїнського театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької.

Було прийнято рішення, що до участі у фестивалі приймаються вистави будь-якого жанру та направленості, але головним повинно бути те, що у виставах головна роль в обов’язковому порядку повинна бути жіночого плану.

З 2004 року у нашому фестивалі взяли участь колективи з усієї України, а постійними учасниками залишаються Національний академічний український драматичний театр імені М.Заньковецької (м.Львів), Національний академічний драматичний театр імені І.Франка (м.Київ), Херсонський обласний академічний український музично-драматичний театр імені М.Куліша, Київський академічний молодий театр, Житомирський обласний український музично-драматичний театр імені І.Кочерги, Дніпропетровський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Шевченка, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Шевченка, Кіровоградський обласний академічний український музично-драматичний театр імені М.Кропивницького, Ніжинський український драматичний театр імені М.Коцюбинського, Харківський театр-лабораторія «Постскриптум».

Починаючи з 2007 року до участі у фестивалі керівництво фестивалю почало долучати дитячі та лялькові театри.

Не випадкова і дата початку фестивалю, адже саме 27 жовтня, але далекого 1882 року, Марія Заньковецька вперше вийшла на професійну сцену у складі трупи Марка Кропивницького в м.Єлисаветграді (нині Кіровоград) у виставі І.Котляревського «Наталка Полтавка» у ролі Наталки.

Щорічно, 27 жовтня у Ніжині починається справжнє свято театрального мистецтва, на яке з нетерпінням чекає ніжинський глядач. А учасники театральних колективів, які приїжджають до Ніжина, мають чудову можливість взяти участь у обговореннях проблем що є в театрах, круглих столах, пресконференціях, познайомитись із нашим прекрасним, вдячним глядачем, та ознайомитись з історією та культурою нашого тисячолітнього міста, побувати у садибі М.Заньковецької тощо.

Як сказав у своєму виступі на відкритті Другого Всеукраїнського театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької, художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені М.Заньковецької (м.Львів), актор драми та кіно, народний артист України, лауреат Національної премії імені Т.Шевченка Федір Миколайович Стригун : «…Завжди прийнято вважати, що всі знакові події в театральному мистецтві проходять у столицях, але я ніколи не поділяв і не поділяю такої думки. Саме тут дуже часто народжуються цікаві театральні колективи, з’являються яскраві акторські таланти. І саме фестиваль надає змогу реально побачити цей процес. Яскравим прикладом цього є геній видатної актриси Марії Костянтинівни Заньковецької»

Територія запрошених: Україна, СНД.
Умови відбіру : Перегляд відео дисків із записом вистав, та виїзд представників художнього керівництва фестивалю на місця.
Фінансові умови : солідарно-дольова участь.
Сторінка в Інтернеті : www.nezhin-dram.in.ua
Електронна пошта : Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Адреса : вул. Воздвиженська 24, місто Ніжин, Чернігівська область, Україна, 16600.

Контактні персони : Муквич Юрій Миколайович – директор фестивалю ,

тел. 38-04631-22251

38-067-460-19-60

 

Соколенко Алла Василівна – художній керівник фестивалю,

тел. 38-04631-22391

38-095-555-00-65

Телефон театру : 38-04631-22251
Факс театру : 38-04631-22391

 
< ПопередняПерший Всеукраїнський театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької   Главный приз «Славянских встреч» достался «классическому» ТолстомуНаступна >

Спонсори

м. Ніжин вул. Богуна 12,(04631) 2-43-75 gloria.nizhin@gmail.com

 

м. Ніжин вул. Московська, будинок 54 (04631) 5-27-25 

 

м. Ніжин вул. Московська 1, (096) 300 7760 alyansjob@mail.ru

 

м. Ніжин вул. Авіації 16, тел.+380(4631) 3-17-08 моб.+38(067)461-08-61 lara@toys-kopitsa.com.ua

 

 ПАТ Ніжинський Дослідно-Механічний Завод Ніжин вул.Носівський шлях 56 (04631) 31507 www.nomz.com.ua

 

 ТОВ «ТРАНСІА» м.Ніжин, вул. Носівський Шлях, 54 (04631) 31344 marusay101@yandex.ru

 

 


Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського