oben
links
Головна
rechts
Joomlafiles
Розділи сайту
Репертуар
НАШІ ФЕСТИВАЛІ:
Міжнародний фестиваль ім. М.Заньковецької
Театральний фестиваль малих форм "Майстерія"
Фестиваль аматорських театрів "Лискавиця"
Корисні посилання

інші посилання...

 
 

Останній гречкосій

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

 

Image

 

 


«Останній гречкосій»


Автор п’єси та режисер-постановник - Орест Огородник
Гірка комедія на 2 дії


У ролях: з.а. України Алла Соколенко, з.п.к. України Юрій Муквич, артисти Галина Коршикова, Людмила Савич, Анжела Данильчук, Андрій Буняев, Олександр Крутько, Людмила Муквич, Юлія Пилипенко, Олександр Репях, Руслан Репях, Костянтин Богомаз, Валентина Мухінська, Остап Романченко, Олексій Сацюк.

   Ось уже більше п’яти років п’єса львівського режисера Ореста Огородника зриває овації глядачів у різних куточках західного регіону нашої країни. І ось нарешті «Останній гречкосій» - у виконанні наших акторів – побачить світ на підмостках Ніжинського театру.

   Чи може українець існувати без землі? Яка площина духовності є прийнятною для народу, що тисячоліття свого буття працював, народжувався і помирав на землі, сіючи хліб і передаючи це сакральне для кожного українця вміння від покоління до покоління? У чому криється ідентичність нашого народу, його буттєва домінанта, одвічні цінності, духовність?!..

   Ось такі філософсько-буттєві за наповненням, і, в той же час, безапеляційні за вирішенням питання ставить перед глядачем автор драматичного твору. Але вони всі, немов незримі струмки, вливаються у могутнє річище головної дилеми п’єси: земля – це колиска нації чи товар? Тема українського села розкривається крізь призму ставлення людини до землі, до одвічної колиски буття хлібороба-гречкосія, українця, національна свідомість якого формувалось паралельно із вмінням сіяти і збирати хліб.

   За жанром «Останній гречкосій» - гірка комедія. Це продиктований смисловою домінантою жанр, в ракурсі якого розвиваються події – глибоко трагічні в сенсі відречення молодого покоління від одвічного генетичного коду українства – землі а, значить, і від самих себе… І, разом з тим, п’єса, ніби прекрасний у своїй здатності очищувати душі людей злиток гірського кришталю, випромінює спектром іронічних мотивів та комічних ситуацій. Це створює враження воістину філігранної правдивості та інтимно-акустичного співзвуччя із сучасним життям.

   Отож, шановні глядачі, запрошуємо Вас переглянути історію про нас самих, про те, що керує нашими вчинками і життями, коли атрофуються серце й душа, а прорахунок та гроші, перекресливши істинні людські цінності, стають нашими поводарями та божками. «Останній гречкосій» - це розповідь про вибір людини та одвічний двобій між духовним і матеріальним. Безсумнівно, п’єса не залишить байдужим жодного глядача, адже проблематика її виходить далеко за межі однієї сім’ї, стосується кожного українця, кожної родини і, зрештою, - нації.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Враження глядачів від перегляду

 
< ПопередняБезодня   Борітеся-поборете, вам Бог помагає !!! Наступна >

Спонсори

м. Ніжин вул. Богуна 12,(04631) 2-43-75 gloria.nizhin@gmail.com

 

м. Ніжин вул. Московська, будинок 54 (04631) 5-27-25 

 

м. Ніжин вул. Московська 1, (096) 300 7760 alyansjob@mail.ru

 

м. Ніжин вул. Авіації 16, тел.+380(4631) 3-17-08 моб.+38(067)461-08-61 lara@toys-kopitsa.com.ua

 

 ПАТ Ніжинський Дослідно-Механічний Завод Ніжин вул.Носівський шлях 56 (04631) 31507 www.nomz.com.ua

 

 ТОВ «ТРАНСІА» м.Ніжин, вул. Носівський Шлях, 54 (04631) 31344 marusay101@yandex.ru

 

 


Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського