oben
links
Головна
rechts
Joomlafiles
Розділи сайту
Репертуар
ФЕСТИВАЛІ:
Наш фестиваль:
Корисні посилання

інші посилання...

 
 
Культура та театр

Cвято Івана Купала

Надрукувати Надіслати електронною поштою

Image 7 липня за християнським календарем – свято Різдва Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. За народними традиціями цього дня святкують день Івана Купала.

Свято Івана Купала має давні корені. Проте, воно зазнало переслідувань не лише в радянські часи, а й церквою. Так, зокрема, в Іпатіївському літописі та митрополичих посланнях суворим осудам та анафемам піддавались «бісівські ігрища», церковні приписи забороняли відзначати «сатанинські дійства». В радянський період атеїсти силоміць розганяли людей, які збирались біля купальських вогнищ.

День Купала збігається з літнім сонцеворотом. У давніх слов’ян Дажбог - бог Сонця – був найшановнішим серед інших міфологічних святих. Наші предки вважали, що саме він подарував життя на землі. Отож, Сонце було прообразом свого покровителя, а тому його річний цикл співпадав з певними ритуальними дійствами. Одне з них – Купало, котре символізувало літній сонцеворот, тобто найвищий культ Сонця.
Пізніше в християнські часи до свята Купала долучили Різдво Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. Відтак, і з’явився охристиянізований празник з подвійною назвою – Іван Купало.

Детальніше...
 

Найдавніша архітектурна пам’ятка Київської Русі – в Чернігові

Надрукувати Надіслати електронною поштою

Найдавніша архітектурна пам’ятка Київської Русі – в Чернігові   Найдавнішою пам'яткою архітектури часів Київської Русі, старшою за Софійський собор у Києві, яка добре збереглася до наших днів і продовжує функціонувати, - є Спасо-Преображенський собор у Чернігові. Це – не просто окраса Чернігова, святиня давнього Чернігово-Сіверського князівства, а й справжнє архітектурне диво.

  Планувально-просторове рішення собору унікальне: подібної конструкції не має жоден із відомих давньоруських храмів. У ньому поєднано схему візантійського хрестово-купольного храму з елементами романської базиліки.

  Цей факт може бути пояснено таким чином: фундатор Спасо-Преображенського собору князь Мстислав (брат Ярослава Мудрого), який до Чернігова князював у Тмутаракані, саме звідти запросив майстрів, які були обізнані з традиціями культового будівництва в Малій Азії та Закавказзі, де на той час і були поширені подібні храми.

Детальніше...
 

Государтвенная программа развития заповедника "Хортица"

Надрукувати Надіслати електронною поштою

Государтвенная программа развития заповедника "Хортица" В конце недели в Запорожье прошло выездное заседание комитета по вопросам культуры и духовности Верховной Рады Украины.

 Основной темой было решение проблем о. Хортица, сообщает официальный сайт Министерства охраны окружающей природной среды. На совещании был рассмотрен Генеральный план развития острова. В числе главнейших задач названы завершение строительства туристического историко-культурного комплекса «Запорожская Сечь» и вынесение в натуру границ заказника общегосударственного значения «Днепровские пороги». Как отметил председатель комитета Владимир Яворивский, все увиденое на Хортице комиссию удовлетворяет. Он отметил, что и официальный Киев, и местная власть заинтересованны в развитии заповедника.

Детальніше...
 

XІ Фестиваль украинской культуры в Польше поддержит Ющенко

Надрукувати Надіслати електронною поштою

XІ Фестиваль украинской культуры в Польше поддержит Ющенко    Президент Украины Виктор Ющенко подписал указ о предоставлении поддержки XІ Фестивалю украинской культуры в Польше.

  Как сообщает пресс-служба Президента Украины, с целью содействия развитию межкультурного диалога и укреплению дружеских отношений между Украиной и Республикой Польша В.Ющенко постановил оказать поддержку Президента Украины XІ Фестивалю украинской культуры в Республике Польша, который состоится 10-13 июля этого года в городах Сопот и Гданск.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 33 - 36 з 44

Спонсори

м. Ніжин вул. Богуна 12,(04631) 2-43-75 gloria.nizhin@gmail.com

 

м. Ніжин вул. Московська, будинок 54 (04631) 5-27-25 

 

м. Ніжин вул. Московська 1, (096) 300 7760 alyansjob@mail.ru

 

м. Ніжин вул. Авіації 16, тел.+380(4631) 3-17-08 моб.+38(067)461-08-61 lara@toys-kopitsa.com.ua

 

 ПАТ Ніжинський Дослідно-Механічний Завод Ніжин вул.Носівський шлях 56 (04631) 31507 www.nomz.com.ua

 

 ТОВ «ТРАНСІА» м.Ніжин, вул. Носівський Шлях, 54 (04631) 31344 marusay101@yandex.ru

 

 


Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського