oben
links
Головна
rechts
Joomlafiles
Розділи сайту
Репертуар
ФЕСТИВАЛІ:
Наш фестиваль:
Корисні посилання

інші посилання...

 
 
Культура та театр

Освячення хреста жертвам голодомору в селі Піски.

Надрукувати Надіслати електронною поштою

Image   27 листопада 2008 року в селі Піски Бобровицького благочиння Чернігівської єпархії встановлено й освячено хрест жертвам голодомору 1932-33 років.

   Освятив хрест преосвященійший владика Іларіон, єпископ Чернігівський і Ніжинський. Йому співслужили священики Чернігівської та Київської єпархій.

   Морозним і сонячним видався осінній день. В обідню пору сотні людей зібралися в центрі села. Тихо молилися жителі села, збуджені і щасливі діти тримали колоски жита і запалені свічечки, зацікавлені гості з Києва оглядали музей Тичини, заходили і ставили свічечки в прекрасному храмі. Малиновий дзвін на зустріч владики сколихнув всіх, що зійшлися в цьому святому місці…

Детальніше...
 

Державні і професійні свята України та інші знаменні дати у грудні

Надрукувати Надіслати електронною поштою

 Державні і професійні свята України та інші знаменні дати у грудні 2008 р. 1 грудня - День працівників прокуратури, Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
2 грудня – Міжнародний день відміни рабства.
3 грудня - Міжнародний день інвалідів.
5 грудня - День працівників статистики, Міжнародний день добровільних дій в інтересах економічного і соціального розвитку.
6 грудня - День збройних сил України.
7 грудня - День місцевого самоврядування, Міжнародний день цивільної авіації.
10 грудня - День прав людини.
12 грудня - День Сухопутних військ України.
15 грудня - День працівників суду.
18 грудня - Міжнародний день мігрантів.
19 грудня - День адвокатури.
20 грудня - День міліції.
22 грудня - День енергетика, День працівників української дипломатії.
24 грудня - День працівників архівних установ.
25 грудня - Різдво за григоріанським календарем.

 

Західна Україна і Голодомор

Надрукувати Надіслати електронною поштою

Image   Одним із засобів заробітку для Москви був дозвіл на виїзд голодуючих на постійне місце проживання до родичів за кордон. Для отримання такого дозволу за представника інтелігенції треба було заплатити 500 доларів.

   Голодомор 1932-1933 років є однією із найбільших трагедій в історії України. Мільйони селян померли страшною смертю тільки за те, що вони були українцями. Ця катастрофа була також великим психологічним потрясінням для всього народу. Вплив Голодомору на свідомість нації ще мало вивчений і донині, адже навіть населення Західної України, яке перебувало за межами Радянського Союзу, пережило справжнє потрясіння від трагедії.

   Українці, які проживали поза СРСР, певний час не розуміли масштабів голоду. Сталін та його оточення робили все для того, щоб приховати страшну правду. Лише наприкінці травня 1933 р. львівська преса почала багато писати про становище населення за Збручем. На той час вже було чимало відомостей про продовольчу катастрофу. Невелика частина потерпілих, незважаючи на посилений контроль на кордоні, зуміла перейти до Польщі. За свідченням очевидців, вони виглядали як «живі кістяки, бо голод там страшний». Їх розповіді і зовнішній вигляд справив гнітюче враження на українців Західної України.

Детальніше...
 

На Прикарпатті молодь танцюватиме лише під українську музику

Надрукувати Надіслати електронною поштою

На Прикарпатті молодь танцюватиме лише під українську музику   Про це повідомив голова Молодіжної адміністрації Володимир Олійник. Проект "Українська дискотека" відбувається за сприяння губернатора області Миколи Палійчука. Проект передбачає пропаганду української музики і здорового способу життя.

   За проектом, ді-джеї пройдуть технічне навчання і курс міксування сучасної української музики. Також ініціатори проекту забезпечать клуби та будинки культури комп’ютерною апаратурою. Вже в найближчу суботу дискотеки розпочнуться відразу в трьох районах області: Галицькому, Долинському і Богородчанському. Загалом протягом місяця "Українська дискотека" пройде у 20 населених пунктах області. Вхід на дискотеку буде платним - 3 гривні. Для молоді у вишиванках - лише гривня.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 25 - 28 з 56

Спонсори

м. Ніжин вул. Богуна 12,(04631) 2-43-75 gloria.nizhin@gmail.com

 

м. Ніжин вул. Московська, будинок 54 (04631) 5-27-25 

 

м. Ніжин вул. Московська 1, (096) 300 7760 alyansjob@mail.ru

 

м. Ніжин вул. Авіації 16, тел.+380(4631) 3-17-08 моб.+38(067)461-08-61 lara@toys-kopitsa.com.ua

 

 ПАТ Ніжинський Дослідно-Механічний Завод Ніжин вул.Носівський шлях 56 (04631) 31507 www.nomz.com.ua

 

 ТОВ «ТРАНСІА» м.Ніжин, вул. Носівський Шлях, 54 (04631) 31344 marusay101@yandex.ru

 

 


Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського © 2017