oben
links
Головна
rechts
Joomlafiles
Розділи сайту
Репертуар
НАШІ ФЕСТИВАЛІ:
Міжнародний фестиваль ім. М.Заньковецької
Театральний фестиваль малих форм "Майстерія"
Фестиваль аматорських театрів "Лискавиця"
Корисні посилання

інші посилання...

 
 
Культура та театр

Західна Україна і Голодомор

Надрукувати Надіслати електронною поштою

Image   Одним із засобів заробітку для Москви був дозвіл на виїзд голодуючих на постійне місце проживання до родичів за кордон. Для отримання такого дозволу за представника інтелігенції треба було заплатити 500 доларів.

   Голодомор 1932-1933 років є однією із найбільших трагедій в історії України. Мільйони селян померли страшною смертю тільки за те, що вони були українцями. Ця катастрофа була також великим психологічним потрясінням для всього народу. Вплив Голодомору на свідомість нації ще мало вивчений і донині, адже навіть населення Західної України, яке перебувало за межами Радянського Союзу, пережило справжнє потрясіння від трагедії.

   Українці, які проживали поза СРСР, певний час не розуміли масштабів голоду. Сталін та його оточення робили все для того, щоб приховати страшну правду. Лише наприкінці травня 1933 р. львівська преса почала багато писати про становище населення за Збручем. На той час вже було чимало відомостей про продовольчу катастрофу. Невелика частина потерпілих, незважаючи на посилений контроль на кордоні, зуміла перейти до Польщі. За свідченням очевидців, вони виглядали як «живі кістяки, бо голод там страшний». Їх розповіді і зовнішній вигляд справив гнітюче враження на українців Західної України.

Детальніше...
 

На Прикарпатті молодь танцюватиме лише під українську музику

Надрукувати Надіслати електронною поштою

На Прикарпатті молодь танцюватиме лише під українську музику   Про це повідомив голова Молодіжної адміністрації Володимир Олійник. Проект "Українська дискотека" відбувається за сприяння губернатора області Миколи Палійчука. Проект передбачає пропаганду української музики і здорового способу життя.

   За проектом, ді-джеї пройдуть технічне навчання і курс міксування сучасної української музики. Також ініціатори проекту забезпечать клуби та будинки культури комп’ютерною апаратурою. Вже в найближчу суботу дискотеки розпочнуться відразу в трьох районах області: Галицькому, Долинському і Богородчанському. Загалом протягом місяця "Українська дискотека" пройде у 20 населених пунктах області. Вхід на дискотеку буде платним - 3 гривні. Для молоді у вишиванках - лише гривня.

Детальніше...
 

На Івано-Франківщині визначили конкурсантів "Червоної рути-2009”

Надрукувати Надіслати електронною поштою

На Івано-Франківщині визначили конкурсантів    В минулі вихідні в Івано-Франківській обласній філармонії проходив регіональний відбірковий конкурс ХІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики “Червона рута”. Переможцями стали: в жанрі “поп-музика” Марта Ковальова, в жанрі року - гурти “Синя машина”, “Інший світ”, “Нейроз”, “Зворотня тяга”, а в номінації “інша музика” - гурт “Франшиза”.

   До когорти резервістів “Червоної рути” увійшли гурт “Посмішка”, Марія Чабан (“Акустична музика”), “Кораллі” та “Фрейм” (рок), “Цвіт папороті” (інша музика).

   Фестиваль “Червона рута” проводиться раз на два роки у два етапи: перший (відбірковий) - з березня по грудень в обласних центрах, другий (заключний) - у травні 2009 року в одному з міст України.

Детальніше...
 

Размышления у театрального разъезда

Надрукувати Надіслати електронною поштою

Роздуми у театрального роз'їзду     По случаю завершения XIX Международного фестиваля «Славянские театральные встречи»

   Театр — это светоч, а сцена — священная трибуна, с которой выступают творцы в защиту своего народа, родного слова и родной культуры…

   П.К. Саксаганский

   …Эти замечательные слова взяты с обложки программы XIX Международного фестиваля «Славянские театральные встречи», который проходил в Чернигове с 22 по 29 октября. Почему-то твердо верилось, что праздник состоится — ведь встречи все-таки, да еще театральные!..

   …Конечно, в какой-то мере он действительно состоялся. Восемь дней фестиваль собирал в Черниговском областном академическом театре, где и проходили встречи, местных театралов. Зал был почти всегда полон. После окончания спектаклей гремели традиционные зрительские овации и традиционно доброжелательный черниговский зритель приветствовал актеров вставанием. И все же…

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 21 - 24 з 46

Спонсори

м. Ніжин вул. Богуна 12,(04631) 2-43-75 gloria.nizhin@gmail.com

 

м. Ніжин вул. Московська, будинок 54 (04631) 5-27-25 

 

м. Ніжин вул. Московська 1, (096) 300 7760 alyansjob@mail.ru

 

м. Ніжин вул. Авіації 16, тел.+380(4631) 3-17-08 моб.+38(067)461-08-61 lara@toys-kopitsa.com.ua

 

 ПАТ Ніжинський Дослідно-Механічний Завод Ніжин вул.Носівський шлях 56 (04631) 31507 www.nomz.com.ua

 

 ТОВ «ТРАНСІА» м.Ніжин, вул. Носівський Шлях, 54 (04631) 31344 marusay101@yandex.ru

 

 


Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського