oben
links
Головна
rechts
Joomlafiles
Розділи сайту
Репертуар
НАШІ ФЕСТИВАЛІ:
Міжнародний фестиваль ім. М.Заньковецької
Театральний фестиваль малих форм "Майстерія"
Фестиваль аматорських театрів "Лискавиця"
Корисні посилання

інші посилання...

 
 
- прес-звіт

Враження деяких глядачів після фестивалю

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

«Вистава «Або-або» Львівського театру звичайно вразила. Цього року на фестивалі ми також відвідали драму Чернівецького театру ім.О.Кобилянської «Вір або не вір». Вона справила на нас найсильніший ефект. Акторка, що зіграла Юстину, отримала перемогу заслужено.Ми відвідуємо театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької вперше. Емоцій дуже багато. В наступному році ні в якому разі не пропустимо жодної вистави».


Ольга Петренко

 

«Фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької» нам с подругою дуже сподобався. Ми намагаємося відвідувати цей захід постійно. Сьогодні вистава львівського колективу «Або-або» була вражаюча. Вона розкриває важливі аспекти нашої історії і є дуже корисною для духовного розвитку. Також у цьому році ми познайомилися з репертуаром колективів Молдови та Ізраїлю. Вистава «...А ми один для одного – тіні», мабуть, здивувала та порадувала нас найбільше. Дуже зворушлива п’єса»..

 


Ушакова Ксенія

 

«Театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької - це завжди велике мистецьке свято для нашого міста. Ми з дружиною відвідуємо цей захід кожного року. Але, на мою думку, про таке свято треба говорити голосніше. Це стосується завчасного поширення інформації про фестиваль серед населення, а також хотілось би отримувати більш детальні анонси про вистави, які мають відбутися. Цей фестиваль потрібен Ніжину і нам треба докласти максимум зусиль, щоб зробити його масштабнішим».

 

Леонід Руденко

 

 

Детальніше...
 

Підведення підсумків та протокол фестивалю

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор Департамента культури і
туризму, національностей та релігій
Чернігівської обласної державної
адміністрації
________________О.В.Левочко
”_06__”__листопада__2018р

 

П Р О Т О К О Л
засідання журі «ХІV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості

імені Марії Заньковецької»

06 листопада 2018 року, 20.00. ___місто Ніжин, Чернігівської обл. Україна

 


У роботі беруть участь :


Голова журі :

1. Алла Підлужна – театрознавець, журналіст, член Національних спілок театральних діячів та журналістів України, лауреат премії у галузі театрознавства та театральної критики Національної спілки театральних діячів України , лауреат мистецької премії «Київ» імені Амвросія Бучми


Члени журі :

2. Алла Соколенко – Лауреат мистецької премії імені Марії Заньковецької Національної спілки театральних діячів України, заступник генерального директора-художнього керівника з творчих питань Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.Коцюбинського – народна артистка України

3.Олександр Самойленко - кандидат історичних наук, Відмінник освіти України, ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

4.Володимир Дорохін – кандидат мистецтвознавства, директор Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Заслужений артист України

5.Альона Камачева – підприємець, директор приватного підприємства «Глорія» , голова Попечительської ради Ніжинського академічного українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського

 

Присутній : директор фестивалю – генеральний директор-художній керівник Ніжинського академічного українського драматичного театру ім.. М.Коцюбинського, з.п.к. України Юрій Муквич.

 

Детальніше...
 

11-й день фестивалю

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»

6 листопада 2018р.

11-й день фестивалю

 

Національний академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької


І.Павлюк, Н.Лісова


«Або - або»


(драма на дві дії без антракту)

 

Постановча група:
Image

Художній керівник постановки – Федір Стригун
Режисер-постановник – Інна Павлюк
Помічник режисера – Костянтин Шелест

 

Дійові особи та виконавці:
Image

Олена Теліга – з.а. України Наталія Лісова
Михайло Теліга – з.а. України Ярослав Кіргач
Наталія Лівицька-Холодна – Ольга Бакус
Олег Жданович – з.д.м. України Юрій Чеков
Ніна – Мирослава Солук
Завгосп – Роман Мартин

 

   Фінальний день XIV Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької пройшов під гаслом патріотизму та соборності. Цьому сприяла особлива атмосфера вистави «Або-або» Національного академічного українського драматичного театру ім. М.Заньковецької. Перед виступом акторів помічник художнього керівника, з.д.м України Чеков Юрій Петрович виступив із душевною, надихаючою промовою, яка змусила замислитися кожного присутнього у залі, на цей раз не про особисте, а про загальне, про те, що важливо для кожного з нас, про долю нашої держави і роль всіх нас в її становленні.

   Таким чином, вже від самого початку глядачі були налаштовані на сприймання п’єси «Або-або», яка присвячена життю та творчості української поетеси Олени Теліги. Драма написана виконавицею головної ролі з.а. України Наталією Лісовою за листами та спогадами самої Олени Теліги. Це біографічна вистава і одночасно вистава-реквієм, реквієм по Олені Телізі, її чоловіку Михайлу і всім, хто став жертвою двох нещадних тоталітарних режимів – фашистського і комуністичного.  

   Вистава в черговий раз нагадала всім присутнім про те, як важливо не залишатися байдужим до того, що діється в навколишньому світі, до того, що відбувається у наші рідній державі.

 

Відгуки глядачів:
Image

«Вразила сценарист і акторка в одному обличчі з.а. України Наталія Лісова. Вона не зіграла цю роль, а просто пережила її, так реалістично відтворивши на сцені всі почуття людини, про яку ми складаємо уявлення лише із віршів та листів. Зміст вистави пробуджує в душі почуття патріотизму і це чудово. Такі вистави дуже корисні для молоді, тому що ми, дійсно, багато чого не знаємо».

Пащенко Наталія

 

 

«Я не вперше бачу виступ Національного академічного українського драматичного театру ім. М.Заньковецької. Як завжди все дуже гарно і на висоті. Маса задоволення, маса емоцій та думок. Ми дуже вдячні організаторам і акторам цього мистецького свята».

 

Юлія Пахотіна

 

Детальніше...
 

10-й день фестивалю

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»

5 листопада 2018р.

10-й день фестивалю

 

Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім.О.Кобилянської


М.Матіос


«Вір або не вір»


(драма на одну дію без антракту)

 

Постановча група:
Image

Режисер - постановник та музичне оформлення - Дмитро Леончик
Художник - постановник - Наталія Тарасенко
Пластика - Анна Марчак-Кіщенко
Художник по світлу - Олександр Бабленюк
Звукорежисер - Наталія Богач
Зав. художньо-постановчою частиною - з.п.к. України Василь Губко
Помічник режисера - Ірина Антонюк

 

Дійові особи та виконавці:
Image

Юстина – н.а. України Тамара Артеменко-Кільчицька
Віра – Ольга Кільчицька-Дудка

 

   5 листопада на сцені Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М.М.Коцюбинського в межах проведення XIV Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької вперше взяв участь Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім.О.Кобилянської. Вони привезли творчу роботу за п’єсою своє землячки Марії Матіос «Вір або не вір» (за твором письменниці «Не плачте за мною ніколи...»).

   У виставі вже літня жінка Юстина, готуючись до своєї смерті, повчає молоду сусідку Віру життєвій мудрості та народним звичаям. Вкладаючи в серце молодої дівчини все найкраще, Юстина робить Віру спадкоємицею та продовжувачкою національних традицій. Протягом вистави характер молодої героїні змінюється і вона надихається вірою та сакральним знанням про сенс людського існування.

   Неоднозначна п’єса «Вір або не вір» торкається таких серйозних та вічних питань, як проблема поколінь, проблема національної ідентичності, проблема буття та щастя, проблема віри та праведності. Значне біблійне підґрунтя п’єси обумовлює її філософічність і підносить до метафізичного рівня. Особливістю вистави є її етнічна атмосфера, що створювалась за допомогою музики, декорацій, вбрання героїнь. Кожний елемент, присутній на сцені, являє собою своєрідний образ-символ, який допомагає глядачеві скласти цілісну картину і зрозуміти ідею вистави.

   Цікавою несподіванкою для глядачів виявилося те, що н.а. України Тамара Артеменко-Кільчицька є мамою Ольги Кільчицької-Дудки. Не знаючи цієї деталі, глядачі вже під час вистави відчули незримий емоційний зв’язок між акторками, який неможливо відтворити лише грою.

 

Відгуки глядачів:
Image

«В основу п’єси покладено дуже серйозний твір релігійної тематики. Вистава має повчальний характер. Гра акторок вразила. Образ Юстини дещо моторошний, адже це людина, яка стоїть на порозі смерті. Саме тому виникає питання, як акторка (н.а. України Тамара Артеменко-Кільчицька) наважилася на таку роль».

Віра Проніна

 

 

«Я цю виставу дивлюсь вже не вперше. Я не пам’ятаю колектив якого театру ставив її раніше, але тоді вона мене теж дуже вразила. Мені здається, тема п’єси стосується кожного з нас, особливо, якщо в когось є старенькі батьки. Вистава торкається вічних проблем, оповідає нам про певні закони життя, заповіді Господні, яких кожна людина повинна дотримуватися у житті. Це все архетипні основи нашого буття, так би мовити, базові цінності. Дуже сильна гра акторів. Особливості мовлення героїнь дозволили поринути нам у царину чернівецької культури, це сприяло автентичності. Ми повірили цим героям, перейнялися їхніми емоціями і зблизилися з ними».

 

Шевченко Світлана Петрівна

 

Детальніше...
 

9-й день фестивалю

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»

4 листопада 2018р.

9-й день фестивалю

 

Театру «Лестница» (Тель-Авів, Ізраїль) та Театру драми і комедії ім. Н.Аронецької (м.Тираспіль, Молдова)


М.Цвєтаєва


«...А ми один для одного - тіні»


(поетична фантазія на одну дію без антракту)

 

Постановча група:
Image

Режисер - постановник - Дмитро Ахмадієв
Сценографія - Катерина Азбукіна
Музичне рішення - Олег Хереску, Віктор Кожухарь

 

Дійові особи та виконавці:
Image

Вона – Анна Гланц-Маргуліс
Він – Дмитро Ахмадієв

 

   «Так високо та щиро кохання ще ніколи не зображували», – саме ці слова найчастіше звучали сьогодні від глядачів після вистави «...А ми один для одного – тіні», яка є спільним проектом театру «Лестница» (Тель-Авів, Ізраїль) та театру драми і комедії ім. Н.Аронецької (м.Тираспіль, Молдова). Крім акторського колективу до Ніжина також завітали глядачі з інших міст, які бажали на власні очі побачити неординарну поетичну фантазію.

   П’єса присвячена відомій російській поетесі Марії Цвєтаєвій, її творчості, її коханню. В основу спектаклю покладено «Поему гори» та «Поему кінця» письменниці. Особливість вистави полягає в тому, що її треба не просто дивитись, а відчувати. І лише знявши зі своїх емоцій кайдани, можна поринути в той океан любові, який затоплював сьогодні зі сцени усю глядацьку залу.

   Несподіванкою для публіки виявилось і те, що Анна Гланц-Маргуліс та Дмитро Ахмадієв є не тільки єдиними виконавцями вистави, а й одночасно її постановниками. З ранніх років Анна була скорена творчістю письменниці срібної доби і довгий час мріяла втілити на сцені ліричні образи з її поем.

   Доповнена атмосферним музичним супроводом і тендітними хореографічними номерами вистава створила справжній вибух оплесків та почуттів. Дев’ятий день XIV Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької закінчився урочистостями та врученням пам’ятних подарунків гостям від всього колективу Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М.М.Коцюбинського.

 

Відгуки глядачів:
Image

«Я раніше ніколи не була на фестивалі жіночої творчості імені Марії Заньковецької. Цього року я вирішила відвідати цей цікавий мистецький захід і обрала для перегляду виставу «…А ми один для одного - тіні», насамперед, тому що це Ізраїль. В мене є родичі в Ізраїлі, і мені було дуже цікаво подивитись на театральне мистецтво цієї країни. Від самого початку і до кінця вистави в мене просто лились сльози. Це справжній емоційний сплеск. Я навіть сама від себе не очікувала такої реакції».

Марія Богуш

 

 

«Це дійсно високий міжнародний рівень театрального мистецтва. Я під найсильнішими враженнями. Гра акторів неперевершена. Вистава нагадала мені про таку прекрасну письменницю як Цвєтаєва. Особливу атмосферу створювали різні незвичні мовні звороти. Було багато моментів, коли я майже плакала. Це було настільки прекрасно, що важко передати словами».

 

Мостовая Ірина

 

Детальніше...
 

8-й день фестивалю

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»

3 листопада 2018р.

8-й день фестивалю

 

Київський академічний Молодий театр


М.Коляда


«Дівочий виноград»


(комедія тут і зараз на дві дії з антрактом)

 

Постановча група:
Image

Режисер - постановник - Сергій Корнієнко
Художник-постановник - Лариса Чернова
Композитор - Олексій Петрожицький
Музичне рішення - Олеся Стефаник
Хореограф - Світлана Архіпова
Помічники режисера - Валерія Городецька, Віола Соколан

 

Дійові особи та виконавці:
Image

Галина Сергіївна – з.а. України Ірина Кравченко
Лариса Сергіївна – н.а. України Тамара Яценко
Віра Сергіївна – з.а. України Наталія Кленіна
Ігор Петрович – н.а. України Валерій Шептекіта
Наталія – Ганна Васильєва

 

   Продовжуючи мистецьке свято, 8-го листопада ніжинську сцену відвідали актори Київського академічного Молодого театру. Серед акторського складу глядачі відразу впізнали н.а. України Тамару Яценко, супроводжуючи її появу гучними оплесками. Адже артистка відома публіці не тільки завдяки ролям у театрі, а й яскравим образам у кіно. Слід зазначити, що з.а. України Ірина Кравченко, з.а. України Наталія Кленіна та н.а. України Валерій Шептекіта також неодноразово з’являлись на телеекранах як у художньому кіно, так і в багатосерійних фільмах.

   Київський академічний Молодий театр приїхав до Ніжина із виставою «Дівочий виноград», в основу якої покладено п’єсу Миколи Коляди «Дируватий камінь». Незвична за своїм жанром комедія тут і зараз розповідає нам про зустріч трьох вже літніх жінок. Подруги знайомляться із цікавим чоловіком, який змушує їх пригадати своє минуле і зовсім по-іншому оцінити прожиті літа.

   Пройнята комедійними елементами п’єса торкається доволі серйозної теми сенсу буття кожної людини. Різноплановість зображення жіночих образів дозволило кожній глядачці знайти у виставі щось особисто близьке і замислитися про те, як важливо цінувати все, що маєш тут і зараз.

 

Відгуки глядачів:
Image

«Вистава цікава. Декілька днів тому Кіровоградський театр ім. М.Л.Кропивницького відіграв п’єсу «Чотири дружини одного Івана». Мені здається, що вони дуже схожі за сюжетом. Обидві вистави гарні, але настрій в них трохи різний. Перша пройнята сумною атмосферою, але закінчується доволі оптимістично. А тут навпаки. Спочатку дуже-дуже смієшся, а в кінці просто ллються сльози. Життя - це складна річ».

Глушко Наталія

 

 

«Насправді це не така вже і комічна вистава, як може здаватися на перший погляд. Мені здається, що це більше трагікомедія. Дуже душевна п’єса. Розкриті тут питання торкаються самого серця. Особливо вразила атмосфера другої дії».

 

Суярко Ірина

 

Детальніше...
 

7-й день фестивалю

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»

2 листопада 2018р.

7-й день фестивалю

 

Мозирський драматичний театр ім. І.Мележа


А.Курбський та М.Берк’є-Марин’є


«Любов, сім'я та третій зайвий»


(комедія на дві дії з антрактом)

 

Постановча група:
Image

 

Режисер - постановник та музичне рішення - Юрій Вутто
Сценографія та костюми - Євгеній Борисовець
Балетмейстер - Наталія Каменчук

 

Дійові особи та виконавці:
Image

Мішлін – Валентина Рослікова
Домінік – Євген Кузьменков
Клуд – Олександр Феськов
Людмила – Світлана Джелієва
Гість – Борис Олександрович – Юрій Шмак
Чоловік – Федір – Вадим Дубров
Злодій – Юрій Шмак

 

   Мозирський драматичний театр ім. І.Мележа, що вже не вперше розважає ніжинських глядачів незвичним репертуаром, і цього року представив публіці несподівану комедію за двома творами різних авторів. В основу було покладено п’єсу «У жіночій білизні, або Лило як із відра» А. Курбського та комедію-детектив «Приємно споглядати» М. Берк’є-Марин’є.

   Дві дії вистави оповідають нам про дві, на перший погляд, зовсім непов’язані життєві ситуації різних людей. Але точкою перетину стає любовний трикутник, який складає основу сюжету обох історій.

   На публіку неабияке враження справив дотепний гумор, яскраві костюми, вдалі музичні рішення та нестандартна композиційна побудова вистави. З усмішками на обличчях присутні у залі виразили подяку білоруським акторам за приємно проведений вечір та нагадування про те, як важливо оберігати сімейні цінності, насамперед, від власних миттєвих поривань душі.

   Після вистави директор Мозирського драматичного театру ім. І.Мележа Ситник Григорій Григорович від імені всього колективу привітав Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.М.Коцюбинського з 85-ю річницею і побажав натхнення, злагоди та миру акторам і всім мешканцям Ніжина.

 

Відгуки глядачів:
Image

«Ми з чоловіком вже другий рік відвідуємо вистави Мозирського театру у Ніжині. Минулого року це теж була комедія, але більше насичена фольклорними елементами. У нас залишились дуже приємні враження і тоді, і сьогодні. Ми раді, що колектив з Білорусії бере участь у нашому театральному фестивалі імені Марії Заньковецької».

Орел Валентина

 

 

«Було досить непогано. Був відчутний професіоналізм акторів, але не можу у всьому погодитись із сюжетом. Мені здається, що не всі жінки такі, якими їх зображено у виставі».

 

Владислав Черненко

 

Детальніше...
 

6-й день фестивалю

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»

1 листопада 2018р.

6-й день фестивалю

 

Ніжинський академічний український драматичний
театр ім. М.М.Коцюбинського


П.Ар’є


«Експериментаріум»


(сучасна українська народна трагікомедія на три дії без антракту)

 

Постановча група:
Image

Головний режисер вистави - з.д.м.України Олекса Кравчук
Режисери - постановники - н.а. України Алла Соколенко та Олексій Хорошко
Художник - постановник - Олексій Хорошко
Музичне рішення - з.д.м. України Олекса Кравчук
Відео-візуальні рішення та підготовка і запис відеорядів - Олексій Хорошко
Помічник режисера - Лариса Нечваль

 

Дійові особи та виконавці:
Image

Баба Пріся – з.п.к. України Юрій Муквич
Вовчик – онук Прісі – Руслан Репях
Слава – мати Вовчика – н.а.України Алла Соколенко
Батько – чоловік Слави – Руслан Репях
Дільничий – з.а. України Андрій Буняєв
Русалка – Юлія Пилипенко
Репортери (журналісти) – Галина Коршикова та Владислав Горбань

 

   Першого листопада на ніжинській сцені відбулось подвійне свято. Відкриття шостого дня XIV Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької доповнювалось урочистостями з приводу 85-ї річниці Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М.М.Коцюбинського.

   Після короткого екскурсу в історію театру глядачі мали змогу насолодитися переглядом трагікомедії «Експериментаріум» за драмою сучасного українського драматурга Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів». У виставі розкривається болюча для України тема Чорнобильської катастрофи. Після вибуху на АЕС невелика родина залишається жити у зоні відчуження. Ізольовані від світу географічно, ці люди одночасно переживають і психологічну відмежованість. Самоізоляція стає причиною особистої трагедії кожного героя і розкриває загальнонародну проблему в контексті сучасності.

   Незвичний для ніжинської сцени репертуар здивував глядачів. Представлення близької кожному теми за допомогою сучасного мистецтва дозволило багатьом присутнім поглянути на минулі події у Чорнобилі та у державі загалом під іншим кутом. Сповнені емоцій глядачі виявили бажання бачити такі нетипові вистави у стінах театру якомога частіше.

   Шостий день фестивалю завершився врученням нагород акторам Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М.М.Коцюбинського, а також привітаннями від таких шанованих гостей, як Народний депутат України Кодола О.М., доктор філологічних наук, професор Самойленко О.Г. та інших присутніх, які долучились до цього мистецького свята.

 

Відгуки глядачів:
Image

«Вистава «Експериментаріум» - це щось нове і несподіване. На мою думку, саме так має виглядати сучасне театральне мистецтво. П’єса сповнена ілюзій. Це вже не масова, це елітарна драматургія, яку не можна зрозуміти, переглянувши виставу лише один раз. Треба бути уважним до кожної деталі, не пропускати жодного слова, адже ти ризикуєш потім недорахуватися пазлів і не зібрати загальної картини. А для того, щоб описати акторську гру, в мене навіть слів не вистачає. Це було по-справжньому круто!».

Рещиков Роман

 

 

«Мені дуже сподобалась вистава. Акторська гра на високому рівні і п’єса викликала в мене багато різноманітних емоцій. Я вважаю, що це головні критерії, за якими оцінюють театральне мистецтво».

 

Браксмайєр Юлія

 

Детальніше...
 

5-й день фестивалю

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»

31 жовтня 2018р.

5-й день фестивалю

 

Київський академічний обласний
музично-драматичний театр імені П.К.Саксаганського


К.Людвіґ


«Примадонни»


(комедія на дві дії з одним антрактом)

 

Постановча група:
Image

Режисер - постановник - Ігор Азаров
Художник - постановник, художник з костюмів - Ірина Рибак
Композитор - Едуард Корота
Автор текстів пісень - Тетяна Поліщук
Балетмейтер - Оксана Зінченко
Хормейстер - Олена Пахолюк
Постановник сценічного бою та трюків - Вадим Коломієць
Помічник режисера - Лариса Чанишева

 

Дійові особи та виконавці:
Image

Мег – Маргарита Овчарова
Лео – Валерій Войтов
Джек – Микола Молодика
Дункан – Антон Пилипейченко
Флоренс – Ганна Кузьмінова
Одрі – Ксенія Антонова
Доктор Майерс – Євгеній Тодоракін
Буч – Олександр Поліщук

 

   П’ятий день XIV Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької ніжинські глядачі провели, проливаючи море сліз від сміху. Таке веселе свято публіці подарував колектив Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені П.К.Саксаганського.

   Вистава «Примадонни», за п’єсою сучасного американського драматурга Кена Людвіґа, поєднала в собі класичний комедійний сюжет із естрадними елементами. Глядачі мали змогу насолодитися не тільки іскрометним гумором, а й музичними сценами та хореографічними номерами професійних танцювальних колективів.

   Сюжет п’єси оповідає про двох бідних акторів – Джека і Лео, які замислюють небезпечну авантюру, щоб отримати неабиякий спадок від однієї багатої дами. Але для того, щоб здійснити заплановане, їм доводиться перевтілитися у зовсім інших людей.

   Вистава наскрізь пронизана атмосферою 60-х років. І про це свідчили не тільки костюми героїв, а й музичний супровід комедії: глядачі неодноразово могли почути композиції Елвіса Преслі, а також популярну у 60-ті роки пісню Surfin Bird відомого гурту The Trashmen. Сам сюжет п’єси нагадав присутнім у залі популярний фільм 1959-го року «У джазі тільки дівчата» із Мерилін Монро у головній ролі, ім’я якої також неодноразово лунало сьогодні зі сцени.

   Публіка відмітила високий рівень акторської гри і була здивована здатністю Валерія Войтова (Джек) і Миколи Молодика (Лео) перевтілюватись у несподівані образи. Цікаво також, що для Маргарити Овчарової (Мег) роль у виставі «Примадонни» була першою у якості акторки Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені П.К.Саксаганського.

   Поринувши у вир несподіваних подій майже на три години, глядачі не встигали слідкувати за часом і охоче ділилися яскравими враженнями після вистави.

 

Відгуки глядачів:
Image

«Дуже чудова п’єса. Мені здається, що таких вистав має бути якомога більше, щоб робити життя світліше. Адже щирий людський сміх – це найсильніша зброя проти будь-яких негараздів».

Динник Галина

 

 

«Мені сподобалась вистава. Гра акторів неперевершена. Особлива вразила бабуся (Ганна Кузьмінова). Для сірої ніжинської буденності ця вистава саме те, що потрібно».

 

Сироіжко Ірина

 

Детальніше...
 

4-й день фестивалю

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»

30 жовтня 2018р.

4-й день фестивалю

 

Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. І.Озаркевича


А.Стріндберг


«Міс Жулі»


(драма на одну дію без антракту)

 

Постановча група:
Image

Режисер - постановник - Олег Кравчук
Музичне рішення - Василь Будейчук
Хореограф - з.д.м. України Мирослава Воротняк
Сценографія та костюми - Оксана Сенюк

 

Дійові особи та виконавці:
Image

Жан – Богдан Базилевич
Крістіна – Оксана Гладирук
Міс Жулі – з.а. України Надія Комарова

 

   Ще один день XIV Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької мешканці Ніжину провели в мистецькій атмосфері разом із гостями з Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І.Озаркевича. Цього року колектив підготував для глядачів виставу «Міс Жулі» за твором шведського драматурга Августа Стріндберга.

   Одна з найвідоміших п’єс письменника оповідає про любовний трикутник між лакеєм Жаном і двома жінками – кухаркою Крістіною та дочкою графа Жулі. Через те, що драма принципово по-новому представляла глядачеві образ жінки та демонструвала заплутаність гендерних відносин, до 1906 року виставу неодноразово забороняли.

   Але сьогодні глядачі мали змогу насолодитися спектаклем та осмислити актуальний у всі часи конфлікт п’єси. Складність його розуміння полягає у тому, що всі герої тут одночасно виступають катами й жертвами, і від цього вони всі однаково нещасні. 

   Серйозна проблематика вистави спровокувала виникнення різних точок зору в публіки. Але всі погодилися в тому, що актори змогли досконало передати внутрішній світ та трагедію кожного героя.

 

Відгуки глядачів:
Image

«Мені дуже сподобалась професійна гра акторів. Конфліктна ситуація у п’єсі дуже складна і важко визначити винних. Але, можливо, через жіночу солідарність, у цьому конфлікті я все ж таки на боці міс Жулі та її кухарки Крістіни».

Івахно Наталія

 

 

«Акторам вдалося розкрити свої образи, вони відіграли на десять із десяти. Правих у конфлікті п’єси, на мою думку, немає, як то кажуть, світ сірий і акторам вдалося це продемонструвати».

 

Максим Колесник

 

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 1 - 10 з 107

Спонсори

м. Ніжин вул. Богуна 12,(04631) 2-43-75 gloria.nizhin@gmail.com

 

м. Ніжин вул. Московська, будинок 54 (04631) 5-27-25 

 

м. Ніжин вул. Московська 1, (096) 300 7760 alyansjob@mail.ru

 

м. Ніжин вул. Авіації 16, тел.+380(4631) 3-17-08 моб.+38(067)461-08-61 lara@toys-kopitsa.com.ua

 

 ПАТ Ніжинський Дослідно-Механічний Завод Ніжин вул.Носівський шлях 56 (04631) 31507 www.nomz.com.ua

 

 ТОВ «ТРАНСІА» м.Ніжин, вул. Носівський Шлях, 54 (04631) 31344 marusay101@yandex.ru

 

 


Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського