oben
links
Головна
rechts
Joomlafiles
Розділи сайту
Репертуар
НАШІ ФЕСТИВАЛІ:
Міжнародний фестиваль ім. М.Заньковецької
Театральний фестиваль малих форм "Майстерія"
Фестиваль аматорських театрів "Лискавиця"
Корисні посилання

інші посилання...

 
 
Про нас пишуть

Український Донбас

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Image    Культурне «волонтерство»: у рамках Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас» колектив Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М.Коцюбинського повернувся із гастролей прифронтовимими містами Донеччини та Луганщини

   Творчий колектив Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М.Коцюбинського повернувся із гастрольного турне прифронтовими містами Донеччини та Луганщини. У період 21 по 26 квітня 2016 року в рамках загальноукраїнського благодійного проекту культурної інтеграції «Український Донбас» ніжинські актори перебували на гастролях у прифронтових містах Бахмут та Селідове (Донеччина), а також в містечку Рубіжне Луганської області. Тут про війну знають не лише з чуток, адже відстань до лінії розмежування цих населених пунктів коливається від трьох до декількох десятків кілометрів.

   Колектив запропонував глядачам до перегляду вистави, які користуються успіхом у публіки. Це гірка комедія на дві дії львівського режисера Ореста Огородника «Останній гречкосій», прем’єра якої відбулась у березні цього року в Ніжині, а також дитяча музична вистава на одну дію «Казка про справжню дружбу» П.Морозова (інсценівка Л.Савич).

   Коментуючи цю поїздку, генеральний директор Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М. Коцюбинського Юрій Муквич наголосив на тому, що сьогодні мистецтво просто не має права залишатися осторонь волонтерського руху, цієї благородної і як ніколи потрібної нині справи, яка, без перебільшення, стала загальнонародною.

Детальніше...
 

Подяка

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

 Image

 

Людмила Муквич: «У театрі я не працюю – я тут живу»

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

 Image   Представляти ніжинській публіці цю артистку драми навряд чи є потреба. Мавка, Лукерія, Олівія – її творчий список можна перераховувати довго. І це при тому, що вона – одна із наймолодших актрис театру. Людмила Муквич вийшла на сцену ніжинського храму мистецтва 10 років тому, і одразу ж впевнено завоювала любов вимогливого та не завжди постійного у своїх вподобаннях його величності глядача.

   «У театрі я не працюю – я тут живу», - ділиться молода актриса. І в цьому легко переконатися – варто лише хоча б одного разу побачити її на сцені…

 

- Людмило, яким було твоє дитинство? Чи часто ти бувала в театрі?

- Сказати, що в дитинстві я часто проводила вільний час в театрі – не сказати нічого. Насправді я там у буквальному сенсі виросла. Часто разом із акторами їздила на виїзди, гастролі, споглядала творче життя театру, так би мовити, «зсередини». І вже тоді я розуміла – професія актора – це не лише краса і легкість на сцені. В першу чергу це – постійна робота у шаленому ритмі, саморозвиток, своєрідне продукування потрібних для ролі емоцій. А ще – холодні автобуси та неможливість навіть елементарно захворіти, як будь-яка звичайна людина, адже глядач чекає на артиста на сцені і якісь звичайні людські фактори чи проблеми нікого не цікавлять. Як то кажуть, шоу має тривати…

Детальніше...
 

Про невмирущість української душі

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

 Розмова із Юрієм МУКВИЧЕМ, заслуженим працівником культури України - генеральним директором
Ніжинського академічного українського драматичного театру (НАУДТ) імені Михайла Коцюбинського

Image   Цього разу до Ніжина покликала, власне, любов до театрального дійства в незалежності від розмірів сцени та акторських регалій. Квиток на виставу Ніжинського академічного українського драматичного театру (НАУДТ) імені Михайла Коцюбинського «Ніч перед Різдвом», за однойменним твором М. Гоголя, придбано за тиждень до зустрічі із героями казки-феєрії, які з’являються на майже кожній національній сцені напередодні новорічних свят. Уважно переглядаю програмку - Вакула (О. Крутько), Оксана (Л. Муквич), Чуб (А. Буняєв), Свербигуз (Р. Реп’ях), Чорт (О.Реп’ях), Дяк (К. Богомаз), Ткачиха (заслужена артистка України А. Соколенко), Дячиха (Г. Коршикова) та «прочие достойные лица», яких увічнив у власній повісті Микола Гоголь, саме на ніжинській сцені покликані тримати глядацьку аудиторію у світі давніх національних звичаїв, а також сучасної естради. Глядач добре сприймає той факт, що деякі актори з’являються на сцені, втілюючи не один образ. Ліричні герої та характерні ролі, тут, здається, може грати кожен. Це з одного боку через економічні труднощі, в яких перебувають не лише провінційні театри, а з іншого - власний творчий почерк місцевого режисера. Від чого широко розплющуються очі та затамовується подих? Приміром, від природної сексуальності та жіночої підступності справжньої відьми Солохи. А за якусь мить добре втілений тією ж таки актрисою Л. Савич ще й образ Катерини ІІ викликає в уяві щось на кшталт дами, що тримається зверхньо з усіма, крім коханця князя Потьомкіна (друга роль, зіграна Р. Реп’яхом). Така собі оскотинена, але по-модньому вдягнена особа. Від зневажливового ставлення самодержиці Цариці Катерини до запорізьких козаків (у виставі задіяно чимало представниць прекрасної статі - авт.) та іншої челяді у залі почувся одинокий протестний голос. Значить, зачепило.

   Під час «сеансу екстрасенсорики» від Пацюка в юних глядачів волосся на голові піднімається дибки. Справжній відьмак. Кашпіровський відпочиває. Похід коваля Вакули за золотими черевичками, які цариця носить, увінчується успіхом не через підприємливість закоханого парубка. Сміливий монолог Запорожця на адресу хазяйки модернового взуття будь-кого зіб’є з пантелику. Доречно зазначити, що в образах Пацюка і Запорожця виступає заслужений працівник культури України, генеральний директор Ніжинського академічного українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського Юрій Муквич. Ось коли відчувається гордість за сміливий український характер, володар якого готовий встругнути колінце самодержиці таким чином, що вона через запорізьку рішучість готова віддати писк петербурзької моди - золоті черевички.

 

 

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 9 - 12 з 109

Спонсори

м. Ніжин вул. Богуна 12,(04631) 2-43-75 gloria.nizhin@gmail.com

 

м. Ніжин вул. Московська, будинок 54 (04631) 5-27-25 

 

м. Ніжин вул. Московська 1, (096) 300 7760 alyansjob@mail.ru

 

м. Ніжин вул. Авіації 16, тел.+380(4631) 3-17-08 моб.+38(067)461-08-61 lara@toys-kopitsa.com.ua

 

 ПАТ Ніжинський Дослідно-Механічний Завод Ніжин вул.Носівський шлях 56 (04631) 31507 www.nomz.com.ua

 

 ТОВ «ТРАНСІА» м.Ніжин, вул. Носівський Шлях, 54 (04631) 31344 marusay101@yandex.ru

 

 


Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського