oben
links
Головна
rechts
Joomlafiles
Розділи сайту
Репертуар
ФЕСТИВАЛІ:
Наш фестиваль:
Корисні посилання

інші посилання...

 
 
Про нас пишуть

Про природу катарсису

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

    4 листопада закінчився щорічний Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості ім. М. Заньковецької. Цього року мені випала нагода бути членом альтернативного студентського журі фестивалю, чому завдячую Олександру Забарному. Не будучи ніколи палкою шанувальницею театрального мистецтва, я згодилась, адже завжди любила (і люблю) відкривати для себе щось нове. Але згодом, продивившись уважно кілька перших вистав, я абсолютно по-новому почала дивитися на театр. Адже на театральній сцені дуже важко вибудувати якісь приголомшливі декорації, перезняти n-ну кількість раз невдалу сцену, підкорегувати щось під час монтажу чи використати фантастичну комп’ютерну графіку. У театрі все відбувається, як кажемо ми, психологи, «тут і тепер». Пануюча на сцені атмосфера відразу ж передається глядачам. Важко дивитися на все це «очима журі» (бо в цьому було наше основне завдання), адже щиро співпереживаєш героям.

   А зараз більше про суддівські справи. Завданням альтернативного студентського журі було визначити, кому ж дістанеться приз глядацьких симпатій. Серед стількох прекрасних професійних актрис важко було виділити когось одного. Адже кожна з них унікальна і володіє чимось таким, чого немає в інших. Але все-таки приз треба комусь віддати. Після довгих розмов з головним журі фестивалю та безпосередньо між студентським, ми дійшли до висновку, що приз глядацьких симпатій має отримати Маргарита Томм за роль Едіт Піаф (Полтавський обласний академічний український музично-драматичний театр ім.М.Гоголя). Своїм співом та історією життя Едіт Піаф Маргарита нікого не залишила байдужим. Зал зірвався оваціями.

Детальніше...
 

ФЕСТИВАЛЬ ПРОСТО СУПЕР!

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

    Розпочалося мистецьке свято 26 жовтня виставою Ніжинського українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського «Пробач мені.., або Замовляю любов…», яка була сприйнята глядачами бурхливо й захоплено. І потім протягом дев’яти днів у театрі лунали пісні й хвилюючі голоси акторів, не вщухали аплодисменти й щирий сміх.

   4 листопада відбулося закриття фестивалю виставою Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької «Венеар в хутрі». Журі вирішило: за високу індивідуальну майстерність визначити лауреатів і нагородити дипломами та цінними подарунками актрис – учасниць фестивалю за рядом номінацій.

   Фестиваль закінчився та залишилося море позитивних емоцій та враження від драм, які надовго полонили серця ніжинського глядача.

Детальніше...
 

ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕКРАСНИМ!

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Image    У наші буремні дні українська культура переживає досить-таки непрості часи, коли наш мозок заангажований культурою, котра нав’язує нам фальшиві цінності, які не дають відчуття повноти життя, а лише розщеплюють свідомість. Це моя суб’єктивна думка. Кажуть, що у кожного з нас є право вибору що диви¬тись, читати. Кажуть, що мистецтво різне і воно кругом. Але воно має бути живим. А що може бути живішим за театр? Хотілось би зазначити, що ніжинцям дуже пощастило, що в їхньому місті є театр.

   У дні, коли жителі та гості Ніжина мали можливість насолоджуватись виставами, я в числі студентського журі повинна була ще й критично оцінювати виступи приїжджих колективів, наскільки були вони одержимі творчістю, і головне – допомогти своїм «колегам» визначити «найодержимішу» акторку, тобто володарку приза глядацьких симпатій, що зробити виявилось дуже й дуже непросто.

   Усім дуже сподобалася комедія на дві дії, яку подарував нам Київський академічний Молодий театр, «Афінські вечори». Попри переконливу гру акторів, п’єса вразила якоюсь своєю наївністю і браком інтелектуальних пошуків. Як потім стало відомо, сюжет був перекручений. Дуже не сподобалося мені, що романтизувалася смерть. Ну що ж, кожному своє. Але, на мій погляд, реальність була викривлена, а дійство спрямоване на легеньке, приємне лоскотання нервів та надання естетичної насолоди глядачам. Про себе даний твір я оцінила як «п’єса для наївних дівчаток». Ех, якби ж то життя дійсно було таким романтичним, у серпанку!

Детальніше...
 

VIII МІЖНАРОДНИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЖІНОЧОЇ ТВОРЧОСТІ

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

   З 26 жовтня по 4 листопада в Ніжині проходив VІІІ-й Міжнарод¬ний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької. Цього року в ньому взяли участь професійні театральні колективи з України, Польщі, Росії, Білорусі. Це одна з небагатьох можливостей ніжинців долучитися до кращих зразків театрального мистецтва не тільки України, а й близького зарубіжжя. Тому квитки розпродали задовго до початку фестивалю.

   На адресу учасників і організаторів фестивалю надійшли вітальні адреси від голови Національної спілки театральних діячів народного артиста України Леся Танюка, голови Спілки театральних діячів Російської Федерації народного артиста Росії Олександра Калягіна, голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка, що видав розпорядження про запровадження щорічної обласної мистецької премії імені Марії Заньковецької за кращу жіночу роль у виставі.

   Протягом майже десяти днів глядачі і члени журі насолоджувалися виставами, які привезли до нас уже відомі ніжинцям театральні колективи зі Львова, Полтави, Миколаєва, знайомилися з новими, зокрема, з міста Лодзь (Польща). А журі на чолі з театрознавцем і критиком, головним редактор журналу «Український театр» Аллою Підлужною (Київ), професійно оцінювало гру кращих актрис. До складу журі також увійшли: секретар Спілки театральних діячів Росії заслужений працівник культури Російської Федерації Володимир Макаров (Москва); художній керівник Ніжинського українського драматичного театру заслужена артистка України Алла Соколенко; режисер театру і кіно, кінопродюсер Герман Архипов (Київ) та член Національної спілки письменників України, декан філологічного факультету Ніжиснького державного університету Олександр Забарний. Окрім цього, на фестивалі працювало альтернативне студентське журі, яке мало визначити номінантку на приз глядацьких симпатій. Своїми враженнями від театрального фестивалю вони поділяться з вами, шановні читачі, на сторінках газети.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 29 - 32 з 107

Спонсори

м. Ніжин вул. Богуна 12,(04631) 2-43-75 gloria.nizhin@gmail.com

 

м. Ніжин вул. Московська, будинок 54 (04631) 5-27-25 

 

м. Ніжин вул. Московська 1, (096) 300 7760 alyansjob@mail.ru

 

м. Ніжин вул. Авіації 16, тел.+380(4631) 3-17-08 моб.+38(067)461-08-61 lara@toys-kopitsa.com.ua

 

 ПАТ Ніжинський Дослідно-Механічний Завод Ніжин вул.Носівський шлях 56 (04631) 31507 www.nomz.com.ua

 

 ТОВ «ТРАНСІА» м.Ніжин, вул. Носівський Шлях, 54 (04631) 31344 marusay101@yandex.ru

 

 


Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського