oben
links
Головна
rechts
Joomlafiles
Розділи сайту
Репертуар
НАШІ ФЕСТИВАЛІ:
Міжнародний фестиваль ім. М.Заньковецької
Театральний фестиваль малих форм "Майстерія"
Фестиваль аматорських театрів "Лискавиця"
Корисні посилання

інші посилання...

 
 
Про нас пишуть

ВЕСІЛЬНИЙ РУШНИК ДЛЯ КОБЗАРЯ

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

27 березня – Міжнародний день театру

   Його розіслала на сцені Ніжинського академічного українського театру імені М.М.Коцюбинського наприкінці вистави «остання любов Тараса Шевченка, або Грішниця» Олександра Забарного Лукерія Полусмак. Наостанку свого життя, як грішниця на прощу, ходила вона слідами генія і вклонялася людині, яка, чи не єдина, любила її з усіма чеснотами і вадами. «А чи любила його я?» Це риторичне запитання не дає спокою героїні, автору ліричної драми і режисеру-постановнику… Воно змушує нас задуматися над тим, чи любили ми коли-небудь правдиво: без вигоди, без задоволення власної гордині?..


   Художній керівник театру заслужена артистка України Алла Соколенко поставила п’єсу дуже тактовно: без хрестоматійного пафосу і цинічного смакування, як ми часом бачимо в телевізійних і театральних версіях. І тому в неї вийшла вистава про любов як не здійсненну, недосяжну мрію.

 

І що у тій Лукерці він шукав:
Така ж пісна була і неохайна…
Ну свіжа… Ну юрлива… Молода…
Йому б – до пари, а вона… звичайна.

 

   Запитує поетка Лариса Журенкова у вірші-епіграфі. Вибору Шевченка не можуть зрозуміти освічені сестри Білозерські, поміщики Микола та Варвара Карташевські, графиня Анастасія Толстая – люди, які шанували мистецький талант Тараса Шевченка і сприяли його розвитку. Та всіма любимі завжди самотні. Тарас Григорович після дитячого сирітства і десятилітньої солдатської муштри шукав звичайної жіночої любові та сімейного щастя у власній хаті і садку вишневому. І цей світ на двох він мріяв розділити з українською дівчиною-сиротою, яку прагнув визволити з кріпацтва й неуцтва. Щире поетове бажання засліпили його очі: він не побачив душевної недосконалості своєї обраниці.

 

Детальніше...
 

З НАГОДИ 80-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ!!!

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

   За високий професійний рівень, творчі здобутки та з нагоди 80-річного ювілею Ніжинський український драматичний театр ім. М.Коцюбинського здобув статус академічного.


   Цей статус творчому колективу театру надано наказом Міністерства культури України від 31.10.2013 № 1083.


   Ніжинський український драматичний театр ім М.Коцюбинського відсвяткував своє 80-річчя 1 листопада 2013 року. В урочистих заходах взяла участь Олена Воронько – начальник відділу театрального мистецтва Департаменту мистецтв і навчальних закладів Міністерства культури України. Вона зачитала вітання міністра культури та оголосила наказ щодо надання статусу академічного творчому колективу театру.


   Міністерство кульутри України щиро вітає колектив закладу та бажає подальших мистецьких звершень у царині українського театрального мистецтва.

 

Газета «Культура і життя» №45 (4565) 8 листопада, 2013 рік, ст.2.

 

 

Шляхом Заньковецької

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

 Image   «В ОЧІКУВАННІ НА НЬОГО» ЗІЙШЛИСЯ ЧОТИРИ ЖІНКИ РІЗНОГО ВІКУ, СТАТУСУ, СВІТОВІДЧУТТЯ І РОЗУМІННЯ ЖИТТЯ. АЛЕ ЇХ ПОЄДНУЄ САМОТНІСТЬ І БАЖАННЯ ЗНАЙТИ СВОГО ЧОЛОВІКА — ЄДИНОГО Й НЕПОВТОРНОГО! / ФОТО З САЙТА TEATRPEROVO.RU
   Цей унікальний фестиваль, який названо ім’ям славетної землячки, корифея українського театру, першої народної артистки України Марії Заньковецької, Ніжинський український драмтеатр ім. М. Коцюбинського (директор театру та фестивалю — Юрій Муквич) започаткував, щоб зосередитися на творчості жінок-актрис. Цього року форум відбувся вже вдев’яте, було представлено мистецтво України, Росії та Білорусі, а також фест ознаменувався двома важливими подіями в житті колективу — святкуванням 80-річчя Театру ім. М.Коцюбинського й присвоєнням йому статусу «академічного».

   На ювілейному вечорі ніжинці показали останню прем’єру — «Ніч на полонині» О.Олеся в постановці Алли Соколенко.

    У програмі форуму відбулися покази різних за жанрами вистав. Так, Національний театр російської драми ім. Лесі Українки представив «Скажену кров» (режисер — Алла Рибікова). Сучасна німецька п’єса Н.Ерпулата та Й.Хілльє порушує проблеми співіснування корінного населення й емігрантської спільноти. Здавалося, колись далекі від наших реалій проблеми вже добре зрозумілі й українському глядачеві. Молоді актори — студенти курсу Михайла Рєзниковича Національного університету ім. І.Карпенка-Карого — з несамовитою відвертістю й правдою проживання демонструють світ молоді, яка прагне встановлювати власні порядки на території, чужій для них, але яку вони хочуть завоювати. Цікаво, як розбещеність, цинізм та агресія підлітків виявляється через текст творів Шиллера, уривки з яких їм доводиться читати під... дулом пістолета їхньої, доведеної до відчаю, викладачки літератури (цю роль грає Наталя Шевченко). Відносини в цій міні-моделі світу змушують глядача жахатися й глибоко замислюватися над наслідками протистояння та, врешті-решт, дарують надію на порозуміння.

 

Детальніше...
 

Vivat, академічний!

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Image ІХ-й Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької у Ніжині розпочався, як і годиться, 27 жовтня. І дарма, що на організаторів фестивалю чатували фінансові труднощі, проблеми побутового і творчого характеру … Фестиваль все одно відбувся . Та й не могло бути по-іншому. Адже це данина традиції. Бо саме у цей день, сто тридцять один рік тому, у Єлисаветграді народився перший український професійний театр під орудою Марка Кропивницького і вперше вийшла на сцену патронеса нашого фестивалю – Марія Заньковецька. Не варто наголошувати, що на мистецький форум з нетерпінням очікували ніжинські глядачі. Квитки на усі фестивальні вистави були розкуплені задовго ще до його початку. А тому кожен спектакль проходив при повному аншлазі. У день відкриття фестивалю акторів і глядачів театрального дійства привітали народний артист України, Голова Національної спілки театральних діячів України Лесь Танюк та народний артист Росії, Голова Союзу театральних діячів Російської Федерації Олександр Калягін. Вони надіслали вітальні телеграми у яких зазначалося, що проведення фестивалю сприятиме розвитку мистецьких зв’язків міх нашими братніми народами, взаємному духовному збагаченню, творчому співробітництву та знайомству з кращими зразками сучасного театрального мистецтва.

Цього року на фестиваль завітали театральні колективи з Москви, Києва, Гомеля, Сімферополя, Коломиї, Кіровограду, Львова, Сєверодонецька. Десять фестивальних днів пролетіли, як одна мить. На фестивалі працювало професійне журі до складу якого входили: Алла Підлужна – театрознавець, лауреат премії НСТД України у галузі театрознавства та театральної критики, голова журі (Київ); Володимир Макаров – заслужений працівник культури Росії, секретарСпілки театральних діячів Російської Федерації (Москва); Алла Соколенко – заслужена артистка України, художній керівник Ніжинського українського драматичного театр; режисер театру і кіно Герман Архипов, театрознавець Олена Ястремська (Київ) та автор цих рядків. Новацією фестивалю стало те, що кожен глядач перед початком вистави отримував анкету у якій він за п’ятибальною системою оцінював якість спектаклю та гру головної героїні. Виходячи із вистави глядачі вкидали анкети до спеціальної скриньки. Кожного вечора вони аналізувалися і виводився середній бал за спектакль та гру головної героїні. Думка глядачів враховувалася членами професійного журі. Працювали на фестивалі і альтернативне студентське журі, яке мало визначити номінантку на приз глядацьких симпатій. Зазначу відразу, що глядачі жодного разу не оцінили виставу на фестивалі нижче чотирьох балів, а вистави - переможці було оцінено на відмінно.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 21 - 24 з 109

Спонсори

м. Ніжин вул. Богуна 12,(04631) 2-43-75 gloria.nizhin@gmail.com

 

м. Ніжин вул. Московська, будинок 54 (04631) 5-27-25 

 

м. Ніжин вул. Московська 1, (096) 300 7760 alyansjob@mail.ru

 

м. Ніжин вул. Авіації 16, тел.+380(4631) 3-17-08 моб.+38(067)461-08-61 lara@toys-kopitsa.com.ua

 

 ПАТ Ніжинський Дослідно-Механічний Завод Ніжин вул.Носівський шлях 56 (04631) 31507 www.nomz.com.ua

 

 ТОВ «ТРАНСІА» м.Ніжин, вул. Носівський Шлях, 54 (04631) 31344 marusay101@yandex.ru

 

 


Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського