oben
links
Головна
rechts
Joomlafiles
Розділи сайту
Репертуар
НАШІ ФЕСТИВАЛІ:
Міжнародний фестиваль ім. М.Заньковецької
Театральний фестиваль малих форм "Майстерія"
Фестиваль аматорських театрів "Лискавиця"
Корисні посилання

інші посилання...

 
 
Про нас пишуть

У Ніжинському драмтеатрі ім. М. Коцюбинського відбувся Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості ім. М. Заньковецької

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

 ВІЙНА СТАЄ СТРАШНОЮ ДІЙОВОЮ ОСОБОЮ У ВИСТАВІ «НАША КУХНЯ» ЛУГАНСЬКОГО УКРАЇНСЬКОГО ДРАМТЕАТРУ У СЄВЕРОДОНЕЦЬКУ   Директор та автор ідеї такого форуму — Юрій Муквич. Уже одинадцять років існує на ніжинській землі театральний фестиваль, який зробив предметом творчого дослідження творчість жінок-актрис і нині подарував глядачам яскраві враження і відкриття.

   Афіша представила різноманіття жанрів, у виставах грали талановиті актриси, достойні традицій української сцени, започаткованих ще Марією Заньковецькою. Відома п’єса А. Касони «Дерева помирають стоячи» у виконанні акторів Миколаївського художнього російського театру ввела глядачів у досить небезпечну гру з реальністю. З тенет обману «на добро» гідно виходить мудра Бабуся (Сталіна Лагошняк), демонструючи далекоглядність й силу розуміння.

   Жіночий склад вистави «Потвора» М. фон Майєнбурга у роботі Навчального театру Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого показав достойний перелік набутих умінь – у психологічній грі, пластиці, вокалі, русі.

Детальніше...
 

Для дорослих і для дітей

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

    Шанувальники театрального мистецтва ( а їх немало в нашому районі) погодяться зі мною, що останніми роками не обов’язково їхати до столиці, щоб отримати насолоду від оригінальної постановки спектаклю чи майстерної гри акторів. Все це можна бачити зовсім поряд – у Ніжинському академічному театрі імені М.Коцюбинського. Цього року наші глядач мали можливість переглянути в себе вдома, у залі районного будинку культури, два спектаклі – «Остання любов Тараса Шевченка», про велике почуття, що освітило все його життя, та героїчну народну драму «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає!». Обидві вони пройшли у вщерть заповненому залі.

   Зусиллями директора театру, заслуженого працівника культури Ю.М.Муквича та художнього керівника, заслуженої артистки України А.В.Соколенко створено високопрофесійний акторський колектив, постійно ведеться пошук якісного літературного матеріалу – творів сучасних українських та європейських драматургів. Є у театру і свої унікальні спектаклі. Один з них – вже згадувана героїчна народна драма, де перегукується славне козацьке минуле і драматичні події сьогодення. Спектакль створила Алла Соколенко, широко використовуючи твори Т.Г.Шевченка, інших українських поетів, майстерно поєднуючи їх з народними та сучасними героїчними піснями, хореографією, відеоматеріалами. Це дозволило створити надзвичайний за силою впливу спектакль, що будить почуття патріотизму, гордості за свою Вітчизну, спонукає до активної життєвої позиції.

Детальніше...
 

Борітеся – поборете, вам Бог помагає!

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Не вмирає душа наша,
Не вмирає воля.
І неситий не виоре
На дні моря поле.
Не скує душі живої
І слова живого.
Не понесе слави Бога,
Великого Бога
Тарас Шевченко

   Слова «мир», «любов», «земля», «воля», «Україна» зігрівають душу кожного українця. Сьогодні, як ніколи раніше, звучать ці слова в серцях людей, народжених у вишиванках. Я пишаюся своєю країною й людьми, які живуть у ній. Я пишаюсь тим, що я українка. І сьогодні, в час нелегких подій, які, неначе хвиля, накрили нашу землю, я намагаюся перебороти свій страх і відчай, зібратися з думками, намагаюся стати сильнішою, щоб вистояти разом з моєю країною й не дати їй «захлинутися» від жорсткого агресора.

   Нещодавно я з подругою відвідала прем’єру вистави Ніжинського академічного театру ім. М.Коцюбинського «Борітеся – поборете, вам Бог помагає!». Ця вистава про минуле, майбутнє й сьогодення нашої держави. Авторка п’єси Алла Соколенко хотіла спрямувати людей до «спорідненості», осмислення історії, само ідентифікації національного коду – і у неї це вийшло. По закінченню вистави глядачі перебували в стані глибокого замислення, адже дія, яка розгорталася на сцені театру відбувалася й відбувається досі, про що й писав геній українського народу Т.Шевченко:

Тихо плаче Україна сльозами і кров'ю
Кат будує своє «завтра» на горі людському
Гірко плаче Україна і тяжко ридає
Своїх синів, що померли сльозами вмиває
Плаче ненька Україна, плаче кожна мати
Та що сина відпустила волю здобувати…
Відвідайте виставу, відчувайте, творіть, любіть і будьте в МИРІ !!!

Слава Україні!
Мирослава Годунок,
студентка філологічного факультету

Альма Матер. Жовтень 2014 рік

 

Чи мовчать Музи, коли гримлять гармати?

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

 (нотатки з театрального фестивалю)

   Здавалося б питання суто риторичне… Звичайно ж ні! Як може не хвилювати митців ота вселюдська біда, яка розгорнулася за кремлівським сценарієм на сході України. Яке серце лишиться байдужим до материнського горя і сліз?! А тому так часто із газетних шпальт, екранів телевізорів, театральних сцен линуть слова про мужність українських вояків, нескореність козацького духу, про тих, хто відстоює територіальну єдність України у важкому двобої із ворогом. І народжуються нові вірші, нові пісні, нові сюжети для кінофільмів та театральних вистав…

    Цьогорічний театральний фестиваль у Ніжині міг і не відбутися. « Він не на часі, - говорили у високих адміністративних кабінетах. - Та ще й грошей немає, йде війна, не до розваг…». Та про які ж розваги може йти мова?! Адже і актори, і режисери театральних колективів, які прибули на Х-й театральний фестиваль жіночої творчості до Ніжина, мали єдину мету – своїм словом, своєю творчістю підтримати патріотичний дух рідного народу, його віру у незборимість нашої нації, нашого війська, а ще довести, що мистецтво стало «другим фронтом» у боротьбі з наклепниками, які бажають спаплюжити нашу Правду і виправдати свої підступні дії. Саме ця фраза, «другий фронт», доволі часто звучала у глядацькій залі Ніжинського академічного драматичного театру імені Михайла Коцюбинського у дні фестивалю.

А ще фестиваль мав на меті вшанувати пам'ять нашої землячки, видатної української акторки Марії Костянтинівни Заньковецької, якій у цьому році виповнилося б 160 років.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 13 - 16 з 109

Спонсори

м. Ніжин вул. Богуна 12,(04631) 2-43-75 gloria.nizhin@gmail.com

 

м. Ніжин вул. Московська, будинок 54 (04631) 5-27-25 

 

м. Ніжин вул. Московська 1, (096) 300 7760 alyansjob@mail.ru

 

м. Ніжин вул. Авіації 16, тел.+380(4631) 3-17-08 моб.+38(067)461-08-61 lara@toys-kopitsa.com.ua

 

 ПАТ Ніжинський Дослідно-Механічний Завод Ніжин вул.Носівський шлях 56 (04631) 31507 www.nomz.com.ua

 

 ТОВ «ТРАНСІА» м.Ніжин, вул. Носівський Шлях, 54 (04631) 31344 marusay101@yandex.ru

 

 


Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського